Tvořím pro vás unikátní ručně vyráběné kousky z českých látek, na míru vašim přáním 

 od roku 2017

            

Kde se můžeme potkat v nejbližších týdnech?

21.6. - 22.6. 2024 - Festival v ulicích Ostrava
17.7. - 20.7. 2024 - Colours of Ostrava
                                  (stánek Design zóna)
23.8. - 24.8. 2024 - Vizovice (stánek u vlakového nádraží, venku před vchodem do Trnkobraní)

CERTIFIKÁTY

 

 

Oblečení Yako King je vyrobeno z látek které splňují nejpřísnější normy co se týče nezávadnosti a neškodlivosti pro děti a citlivou dětskou pokožku.

 

ÖKO-TEX Standard 100

Každý takový výrobek a materiál je testovaný nezávislou testovací asociací, kterou tvoří 17 ústavů s pobočkami po celém světě. Testovací kritéria jsou neustále aktualizována a zpřísňována na základě nejnovějších vědeckých poznatků na celosvětové úrovni. Díky mnohaletým zkušenostem přispívá ÖKO-TEX Standard 100 k vysoké a efektivní bezpečnosti výrobků směrem ke spotřebiteli. Zkušební kritéria a mezní hodnoty v mnoha případech výrazně přesahují platné národní i mezinárodní normy. V širším kontextu pak pravidelné audity zajišťují celosvětově udržitelné povědomí o odpovědném používání chemických látek.

                                                                                             

 

Jaká jsou zkušební kritéria pro testované textilie?

U produktů, respektive vzorků textilií, se testuje hodnota pH, dále se zkoumá možný obsah pesticidů, formaldehydu, těžkých kovů, konzervačních látek, apod. V použitých barvivech se přezkoumává možná přítomnost karcinogenních a alergenních složekJednotlivé testy ÖKO-TEX® pro škodlivé látky jsou založeny na příslušném účelu textilií a materiálů. Čím intenzivnější je kontakt s pokožkou, tím přísnější jsou ekologické požadavky, které je třeba dodržovat. Proto se rozlišuje mezi čtyřmi kategoriemi produktů.

ÖKO-TEX Standard 100  je tedy jakýmsi mezinárodním puncem kvality a nezávadnosti v našem zboží. Certifikované zboží tak může vaše děti ochránit například před nepříjemnými alergickými reakcemi.

 

 

Úplety Yako King jsou také testovány v Institutu pro testování a certifikaci Zlín dle vyhlášky č. 84/2001 Sb a vyhovují hygienickým požadavkům na výrobky pro děti ve věku do 3let. 

 

Filtr
Cena